Janka Olejová

Janka Olejová

– poetka, speváčka, študentka VŠ a absolventka Gymnázia J.G. Tajovského v Banskej Bystrici. Debutovala básnickou zbierkou Šepot dažďa (2009), ktorá vyšla pod jej pseudonymom Eva Červienková-Koctúrová. Od roku 2012 je členkou literárneho zoskupenia Generácia Nula a literárneho klubu Litera 2, v ktorého zborníkoch publikuje. Publikovala v literárnom časopisoch Dotyky a Orol Tatranský a venuje sa aj tvorbe hudobných textov.

Jej druhá zbierka Nemôžem mať všetko, kam by som to dal (2014), na ktorej spolupracovala s fotografom Bohdanom Mezeiom, je túžbou po ľudskosti. O nachádzaní, strácaní, o pokore a okamihoch, ktoré v nás rezonujú.

Od roku 2013 študuje na Lekárskej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci odbor Všeobecné lekárstvo a ako speváčka sa so skupinou Pas de pitié! venuje francúzskemu šansónu a jazzu. Miluje svoju rodinu a väčšinou ju prehovoríte na pár slov pri šálke teplého čaju s medom.

„…možno nechce viac linajky, možno chce komunikovať zoči-voči, hlásať zo striech, kričať, nielen písať modrým perom. A hoci by čitateľ mal pocit, že tých kvapiek a sŕdc na dlani je sem-tam akosi veľa, treba uznať, že J. O. si v zovretí linajok počína naozaj dobre…“ (Martin Kubuš – Doslov)
375689_3357871716489_1679453376_n

1 thought on “Janka Olejová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *